Dodany: 2010-12-22 20:52:59 Konkurs matematyczny z "Archimedesa" Kategoria: Ważne ;
W dniu 17.12.2010 w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny zorganizowany przez Augustowskie Centrum Edukacyjne w ramach projektu „Archimedes”. Patronat Honorowy nad Konkursem objęła Pani Katarzyna Hall - Minister Edukacji Narodowej.
Konkurs składał się z 20 pytań testowych jednokrotnego wyboru. Część druga konkursu zorganizowana będzie w WAT w Warszawie w marcu przyszłego roku. Będzie składała się z dwóch części i zawierała zadania testowe wielokrotnego wyboru jak również zadania otwarte. Bardzo istotna jest również informacja o nagrodach. Można będzie wygrać roczne stypendium na WAT, laptopa, kalkulatory i inne nagrody.W etapie szkolnym konkursu uczestniczyło 10 uczniów uczestniczących w projekcie "Archimedes".
Zwycięzcą, a zarazem uczestnikiem drugiego etapu w Warszawie została uczennica klasy III LO Izabela Matejanka.