Zespół Szkół Nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie - List od Pana Prof.W.Pisarka

List od Pana Prof.W.Pisarka

Prezentujemy poniżej list Pana prof. Walerego Pisarka do dyrektora szkoły.

Szanowny Panie Dyrektorze,
dziękuję uprzejmie za list i wszystkie miłe(bezpośrednio i pośrednio) słowa w nim zawarte. Cieszy mnie wrażliwość Państwa na to, jak się w szkole mówi i pisze po polsku.
Szczerze życzę Szkołom milejowskim sukcesów w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym, którym zapewne będą sprzyjać konkursy lokalne, organizowane w ramach Dnia Szkoły. Nie mam nic przeciw wykorzystaniu mojej osoby do ich promocji, jeżeli uzna to Pan za użyteczne.

Z gimnazjum i liceum w Milejowie czuję się związany nie tylko jako ich wychowanek, ale i jako świadek ich jeżeli nie narodzenia, to poczęcia. To w naszym domu w Jaszczowie w r. 1942 zatrzymała się ś.p. Natalia Nekraszowa jako Stanisława Nowacka w czasie swego pierwszego pobytu na Lubelszczyźnie, a moja siostra i ja byliśmy jej pierwszymi uczniami.

Gratuluję ciekawej i ambitnej strony w Internecie.
Z serdecznymi pozdrowieniami i wyrazami szacunku
Walery Pisarek