Zespół Szkół Nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie - Baza dydaktyczna

Baza dydaktyczna

Przynależność naszego kraju do struktur europejskich kieruje edukację w stronę nowoczesnych rozwiązań zarówno w dziedzinie społecznej jak i dydaktycznej. Daje to nowe możliwości i szanse wyrównania różnic, jakie istnieją między środowiskiem lokalnym a dużymi miastami w dostępie młodzieży do nowoczesnych metod przekazywania wiedzy. Nasza szkoła wychodząc naprzeciw temu bierze udział w kilku ważnych przedsięwzięciach, których efekty widać już dzisiaj. Za najważniejsze z punktu widzenia potrzeb edukacyjnych uważamy:

• Posiadanie stałego i szybkiego łącza internetowego. Nowoczesne pracownie komputerowe dają ogromne możliwości wykorzystania zasobów sieci globalnej na różnych lekcjach.

• Posiadanie nowoczesnej, kompleksowo wyposażonej pracowni języków obcych. Już od wielu lat nasza szkoła stawia na naukę języków obcych takich jak angielski, niemiecki, francuski i rosyjski. . Dobrze przygotowani merytorycznie nauczyciele i nowoczesny sprzęt stwarzają bardzo dobre warunki do nauki języków obcych.

• Posiadanie świetnie zaopatrzonej w liczne publikacje i wydawnictwa biblioteki i czytelni gdzie młodzież ma do dyspozycji ponad 14 000 pozycji książkowych. Należy zwrócić uwagę, iż ciągle przybywają nowe tytuły dzięki środkom budżetowym oraz z Funduszy Europejskich i Rady Rodziców.

• Dla amatorów sportu mamy do zaoferowania nową, dobrze wyposażoną siłownię oraz dużą salę gimnastyczną w której odbywają się różne zajęcia pozalekcyjne.