Panel logowania
      ZAREJESTRUJ SIĘ.     Odzyskaj hasło
9rules Network 9rules Network 9rules Network 9rules Network 9rules Network
Użytkownicy na stronie

Nawigacja

Nasi Partnerzy
Biuletyn Informacji Publicznej

Ostatnie albumy

Platforma edukacyjna

Linki
Zespół Szkół Nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie - Program "Przemiany w regionie" - <b>RITA</b>

Program "Przemiany w regionie" - RITA

Program "Przemiany w Regionie" - RITA ("Region in Transition") jest programem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, administrowanym przez Fundację Edukacja dla Demokracji. Celem programu jest wsparcie demokratycznych i wolnorynkowych przemian w krajach byłego bloku wschodniego, przede wszystkim poprzez dzielenie się polskim doświadczeniem. Realizacja powyższego celu ma się odbywać poprzez wsparcie eksperckie, edukację i ustanawianie kontaktów z osobami lub instytucjami z tych krajów w ramach inicjatyw, które w pierwszym rzędzie byłyby realizowane na terenie Polski. Istotnym zadaniem programu ma być udział w kształtowaniu nowych elit i liderów intelektualnych, gospodarczych i politycznych, otwartych na wartości świata zachodniego, gotowych i zdolnych do działania na rzecz demokracji, gospodarki rynkowej oraz społeczeństwa obywatelskiego. Program jest adresowany do polskich organizacji pozarządowych oraz instytucji edukacyjnych, które realizując projekty mające na celu wsparcie procesów transformacji w krajach byłego bloku wschodniego przede wszystkim opierając się na polskich doświadczeniach w tym zakresie.
Program jest realizowany poprzez:
Wspieranie projektów polskich organizacji pozarządowych oraz instytucji edukacyjnych, pracujących na terenie krajów postkomunistycznych
W ramach ścieżki grantowej INICJATYWY LOKALNE wspierane są lokalne inicjatywy organizacji pozarządowych, szkół i innych instytucji edukacyjnych realizowane wspólnie z partnerami z krajów Europy Wschodniej, przede wszystkim z krajów sąsiedzkich (Ukraina, Białoruś i Rosja - obwód kaliningradzki FR i Mołdowa).
NAJLEPSZE POLSKIE DOŚWIADCZENIA to konkurs grantowy dla najbardziej doświadczonych polskich organizacji pozarządowych na projekty, które będą służyły dzieleniu się polskimi doświadczeniami m.in. w zakresie zmian społecznych, gospodarki wolnorynkowej, przedsiębiorczości, samorządności, tworzenia nowoczesnego państwa prawa, reformy oświaty, wzmacniania niezależności mediów i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.
Zespół Szkół nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie po raz pierwszy brał udział w programie w 2006 roku. Realizowany projekt był pod tytułem "Życie bez nałogów to zdrowe życie". Koordynatorem projektu była mgr Teresa Zgolińska.
W roku 2008 nasza szkoła w ramach konkursu otrzymała fundusze na realizację projektu "Motyle nie znają granic". Koordynatorem projektu jest mgr Teresa Zgolińska, opiekunem realizowanych zadań jest mgr Arkadiusz Dębała.
10 czerwca 2008 roku w Warszawie w siedzibie Fundacji odbyło się spotkanie dotyczące realizacji projektów. W zajęciach uczestniczyła mgr Teresa Zgolińska.
Zadania wynikające z realizacji projektów oraz sposób finansowania i rozliczania omawiali: Prezes Fundacji Pan Jacek Podolski oraz Panie: Ewa Sobiesak i Martyna Michalik

Copyright 2007 (C) by Crees
Design created by Crees