Panel logowania
      ZAREJESTRUJ SIĘ.     Odzyskaj hasło
Użytkownicy na stronie

Nawigacja

Nasi Partnerzy
Ostatnie albumy

Linki
Zespół Szkół Nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie - Program "Przemiany w regionie" - <b>RITA</b>

Program "Przemiany w regionie" - RITA

Program "Przemiany w Regionie" - RITA ("Region in Transition") jest programem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, administrowanym przez Fundację Edukacja dla Demokracji. Celem programu jest wsparcie demokratycznych i wolnorynkowych przemian w krajach byłego bloku wschodniego, przede wszystkim poprzez dzielenie się polskim doświadczeniem. Realizacja powyższego celu ma się odbywać poprzez wsparcie eksperckie, edukację i ustanawianie kontaktów z osobami lub instytucjami z tych krajów w ramach inicjatyw, które w pierwszym rzędzie byłyby realizowane na terenie Polski. Istotnym zadaniem programu ma być udział w kształtowaniu nowych elit i liderów intelektualnych, gospodarczych i politycznych, otwartych na wartości świata zachodniego, gotowych i zdolnych do działania na rzecz demokracji, gospodarki rynkowej oraz społeczeństwa obywatelskiego. Program jest adresowany do polskich organizacji pozarządowych oraz instytucji edukacyjnych, które realizując projekty mające na celu wsparcie procesów transformacji w krajach byłego bloku wschodniego przede wszystkim opierając się na polskich doświadczeniach w tym zakresie.
Program jest realizowany poprzez:
Wspieranie projektów polskich organizacji pozarządowych oraz instytucji edukacyjnych, pracujących na terenie krajów postkomunistycznych
W ramach ścieżki grantowej INICJATYWY LOKALNE wspierane są lokalne inicjatywy organizacji pozarządowych, szkół i innych instytucji edukacyjnych realizowane wspólnie z partnerami z krajów Europy Wschodniej, przede wszystkim z krajów sąsiedzkich (Ukraina, Białoruś i Rosja - obwód kaliningradzki FR i Mołdowa).
NAJLEPSZE POLSKIE DOŚWIADCZENIA to konkurs grantowy dla najbardziej doświadczonych polskich organizacji pozarządowych na projekty, które będą służyły dzieleniu się polskimi doświadczeniami m.in. w zakresie zmian społecznych, gospodarki wolnorynkowej, przedsiębiorczości, samorządności, tworzenia nowoczesnego państwa prawa, reformy oświaty, wzmacniania niezależności mediów i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.
Zespół Szkół nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie po raz pierwszy brał udział w programie w 2006 roku. Realizowany projekt był pod tytułem "Życie bez nałogów to zdrowe życie". Koordynatorem projektu była mgr Teresa Zgolińska.
W roku 2008 nasza szkoła w ramach konkursu otrzymała fundusze na realizację projektu "Motyle nie znają granic". Koordynatorem projektu jest mgr Teresa Zgolińska, opiekunem realizowanych zadań jest mgr Arkadiusz Dębała.
10 czerwca 2008 roku w Warszawie w siedzibie Fundacji odbyło się spotkanie dotyczące realizacji projektów. W zajęciach uczestniczyła mgr Teresa Zgolińska.
Zadania wynikające z realizacji projektów oraz sposób finansowania i rozliczania omawiali: Prezes Fundacji Pan Jacek Podolski oraz Panie: Ewa Sobiesak i Martyna Michalik

Copyright 2007 (C) by Crees
Design created by Crees