Dodany: 2008-09-11 19:27:48 "Razem bezpieczniej" w Powiecie Łęczyńskim Kategoria: Ważne ;
Do końca bieżącego roku w naszym powiecie, Wydział Zarządzania Kryzysowego, Spraw Obronnych i Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Łęcznej wdraża projekt „Wyścig z czasem”. Jest to efekt otrzymania z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji kwoty 70 000,00 zł., w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej”. Konkretnym efektem projektu jest zakup fantomów reanimacyjnych, które otrzymają szkoły prowadzone przez powiat łęczyński. Zakupione będą również opaski i gadżety odblaskowe, dla pieszych uczestników ruchu , dzięki którym będą oni bardziej widoczni na drodze po zmroku ,przez co zwiększy się ich bezpieczeństwo. W starostwie odbyło się szkolenie nauczycieli ze szkół, które otrzymają fantomy, to oni będą prowadzić zajęcia wśród uczniów z pierwszej przedmedycznej pomocy. W dalszej realizacji projektu w szkołach odbędą się spotkania z policjantami, podczas nich młodzież zostanie zapoznana z zasadami i przepisami bezpiecznego poruszania się po drogach oraz z następstwami wynikającymi z wykroczeń przez uczestników ruchu drogowego. Przed uczestnikami projektu także warsztaty psychologiczne dotyczące kształtowania partnerskich postaw wobec innych uczestników ruchu.