Dodany: 2008-09-11 16:12:35 W drodze na Puchar Świata Kategoria: Ważne ;
Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Simona Bolivara oraz młodzież trenująca pod czujnym okiem Pana Rafała Gozdalskiego wyjeżdża na zawody III Pucharu Świata w Taekwon - do, które odbędą się we Włoskim Riva del Garda w dniach 14 - 21 października 2008 roku.
Nasi uczniowie trenujący pod opieką Pana Rafała Gozdalskiego, osiągali jak dotąd bardzo wysokie wyniki:
Paulina Przytuła
I miejsce Indywidualne walki kobiet do 49kg - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Legnicy,
II miejsce w Indywidualnych układach kobiet KUP, II miejsce Indywidualne walki kobiet do 50kg - Puchar Polski Juniorów w Taekwon - do w Kłobucku,
I miejsce w Indywidualnych układach kobiet, III miejsce Indywidualne walki kobiet do 50kg - Grand Prix Juniorów w Taekwon - do w Sycowie,
III miejsce Indywidualne walki kobiet do 55kg - VIKING CAP w Szwecji,
I miejsce Indywidualne walki kobiet do 55kg - Mazovia CAP w Ciechanowie.
Tomasz Rydz
I miejsce Indywidualne walki mężczyzn do 60kg - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Legnicy,
III miejsce Indywidualne walki mężczyzn do 58kg - Grand Prix Juniorów w Taekwon –do w Sycowie,
II miejsce Indywidualne walki mężczyzn do 58kg - VIKING CAP w Szwecji,
I miejsce Indywidualne walki mężczyzn do 55kg - Mazovia CAP w Ciechanowie
Artur Kwiatkowski
I miejsce Indywidualne walki mężczyzn do 48kg Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Legnicy,
Michał Kożuszek
II miejsce Indywidualne walki mężczyzn do 54kg - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Legnicy,
III miejsce Indywidualne walki mężczyzn do 54kg - Grand Prix Juniorów w Taekwon do w Sycowie,
Krzysztof Rynkun
5-8 miejsce Indywidualne walki mężczyzn do 71kg - Grand Prix Juniorów w Taekwon –do w Sycowie,
5-8 miejsce Indywidualne walki mężczyzn do 71kg - Puchar Polski w Taekwon - do w Kłobucku,
9-12 miejsce Indywidualne walki mężczyzn do 71kg - Mistrzostwa Polski w Taekwon-do w Radzyniu Podlaskim.
Paulina Przytuła oraz Tomasz Rydz dzięki swoim wynikom zostali powołani do Polskiej Kadry Juniorów Taekwon- do i będą reprezentować Polskę od 2009 roku.
Zajęcia taekwon- do wpisały się już na stałe w kalendarz imprez sportowych szkoły i powiatu, zwiększajšc w każdym roku szeregi zawodników. Sport ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Organizowane pokazy Taekwon - do podczas różnych uroczystości cieszą się naprawdę ogromną popularnością, występy dla mieszkańców powiatu łęczyńskiego zawsze przyciągały rzesze sympatyków tej formy sportu, gwarantując niezapomniane wrażenia z prezentacji i umiejętności naszych młodych sportowców.
Nadmienić należy, że Pan Rafał Gozdalski działa na rzecz społeczności lokalnej organizując bezpłatne, trwające aż 3 miesiące, kursy samoobrony dla kobiet.