Dodany: 2008-07-23 07:19:55 Wizyta studyjna w Cherconie Kategoria: Ważne ;
W dniach 12 - 19 lipca delegacja Zespołu Szkół nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie przebywała z wizytą studyjną w Chersonie i Żelaznym Porcie (Ukraina, obwód Cherson) przygotowując działania dla realizacji projektu "Motyle nie znają granic ". Omówiono zasady przeprowadzenia prac i organizacji wyjazdów delegacji młodzieży z Polski i Ukrainy, jakie są planowanie w miesiącach sierpień i wrzesień. Uczestnicy wyjazdu spotkali się z naczelnikiem Obwodowego Urzędu Oświaty i Nauki Walentym W. Suchem i naczelnikiem wydziału - Iriną M. Łysenko. W czasie tego spotkania omówiono zasady organizacji prac w ramach tego projektu, przedstawiono także plany dalszej współpracy ze szkołami obwodu Cherson. Kilka następnych spotkań dotyczyło działań projektu: wizyta w Obwodowym Centrum Ekologicznym w Chersonie, pobyt w "Czajce" - ośrodku agroturystycznym i zwiedzanie rezerwatu przyrodniczego oraz spotkanie w ośrodku wypoczynkowym "Primorie" w Żelaznym Porcie, gdzie będzie przebywała grupa realizująca projekt we wrześniu. W miejscowości Goła Przystań delegacja spotkała się z merem miasta p. Anatolijem M. Negrą, który wspiera wymianę młodzieży od wielu lat. Wyjazd był bardzo owocny, dla omówienia zasad realizacji projektu a także dla dalszej współpracy.