Dodany: 2008-06-18 10:12:22 Makroregionalny turniej zapaśniczy Kategoria: Ważne ;
15.06.2008 w Zespole Szkół nr2 im Simona Boliwara odbyły się zawody zapaśnicze w stylu wolnym młodzików i kadetów o Puchar Prezesa GKS Górnik Łęczna . Górniczy Klub Sportowy mieści się w Łęcznej, a od ponad 1.5 roku sekcja zapasów utworzyła 2sondy klubu w Szkołach Jaszczowie i Milejowie, gdzie 4 razy w tygodniu pod okiem Pawła Wolińskiego trenuje kilkudziesięciu chłopców z gminy Milejów. Dzięki dobrej współpracy Wójta dyrektorów szkół Pani Marzanny Sych i Pana Dariusza Szafranka i ludzi ceniących sobie rozwój sportu w gminie Milejów zapasy rozwijają się z dnia na dzień. Turniej udowodnił że w Milejowie i Jaszczowie jest duży potencjał zapaśniczy, a także udowodnił to że klub GKS Górnik to obecnie najlepszy klub w naszym makroregionie w bardzo mocno obsadzonym turnieju w którym wzięło udział 93 zawodników z 6klubów to zawodnicy GKS, aż 10 razy stawali na najwyższym stopniu podium tocząc bardzo zacięte pojedynki z bardzo utytułowanymi zawodnikami Włodawy, Rzeszowa, Krasnego Stawu, Lublina i Spiczyna.
Klasyfikacja końcowa MŁODZICY
26kg Im-ce Włodarczyk Rafał GKS Górnik
29kg Im-ce Mirosław Dawid IIm-ce Słomianowski Marcin obaj GKS Górnik
32kg Im-ce Dylon Adrian Sokół Lublin
35kg Im-ce Lutomski Kornel Iskra Spiczyn
38kg Im-ce Szypuła Jakub Stal Rzeszów IIm-ce Staśicki Tomasz IIIm-ce Mirosław Eryk obaj GKS Górnik
42kg Im-ce Bednarczyk Emil MLKS Krasnystaw IIm-ce Janowski Michał IIIm-ce Gutek Mikołaj i Karczmarczyk Mateusz wszyscy GKS Górnik
47kg Im Talarowski Łukasz MLKS Krasnystaw
53kg Im-ce Mróz Adrian Włodawianka Włodawa
59kg Im-ce Przychodzki Rafał III Mazurek Michał obaj GKS Górnik
66kg Im-ce Maternia Jakub Stal Rzeszów IIIm-ce Krzewski Marcin GKS Górnik
73kg Im-ce Kusyk Radosław IIm-ce Chlebicki Mariusz obaj GKS GÓRNIK
Klasyfikacja klubowa MŁODZICY
Im-ce GKS Górnik Łęczna IIm-ce Włodawianka Włodawa IIIm-ce MLKS Krasnystaw
Wyróżnieni MŁODZICY Przychodzki Rafał i Kusyk Radosław
Klasyfikacja końcowa KADECI
42kg Im-ce Ośko Gerard IIm-ce Piurowski Maciej obaj GKS Górnik
46kg Im-ce Drozd Radosław Włodawianka Włodawa
50kg Im-ce Staśicki Przemek IIm-ce Kurowski Radek obaj GKS Górnik
54kg Im-ce Gamla Kamilej58kg Im-ce Czelej Grzegorz IIIm-ce Rokicki Paweł obaj GKS Górnik63kg Im-ce Błaszczuk Damian IIIm-ce Pacek Piotr obaj GKS Górnik
69kg Im-ce Gamla Piotr IIIm-ce Sobów Tomasz obaj GKS Górnik
76kg Im-ce Końko Arkadiusz Włodawianka Włodawa
85kg Im-ce Błażejczyk Filip Włodawianka Włodawa
100kg Im-ce Pączek Stanisław Stal Rzeszów

Klasyfikacja klubowa KADECI
Im-ce GKS Górnik Łęczna IIm-ce Włodawianka Włodawa IIIm-ce Stal Rzeszów
Wyróżnieni KADECI Piotr i jego brat Kamil Gamla
Chętnych chłopców w wieku 10/13 lat zapraszamy do zapisywania się w sekcjach zapasów Łęczna ul Staszica ośrodek szkoleń makroregionalnych i w Milejowie Zespół Szkół nr 2 im. Simona Bolivara, Gimnazjum w Jaszczowie. Zapraszamy i Ty możesz zostać Mistrzem!!!